zpět do blogu

„Důležité je mít oporu v praxi, nejvíc oceňuji podporu poradce a zaškolení do účetního programu,“ říká absolventka akademie

„Důležité je mít oporu v praxi, nejvíc oceňuji podporu poradce a zaškolení do účetního programu,“ říká absolventka akademie

Svobodná účetní je 3měsíční online akademie pro účetní, kteří chtějí začít s účtováním klientů na volné noze. Absolventka Jana Němcová z Vysokého Mýta pomalu rozjíždí první spolupráce, a proto si nejvíce cení praktické pomoci v začátcích.

Akademie je pro účetní, kteří mají jen krátkou nebo úzce zaměřenou praxi a chtějí se osamostatnit. Ve Svobodné účetní si doplní znalosti a zjistí, jak postupně rozjet vlastní podnikání. Pokud obstojí u závěrečné zkoušky a založí si živnost, čeká je odměna v podobě vrácení kurzovného.

Co jste dosud pro osamostatnění podnikla?

O osamostatnění už uvažuji velmi dlouho. Při plném úvazku a se dvěma malými dětmi to ale po večerech nešlo. Proto jsem dala výpověď a přihlásila se na rekvalifikační kurz.

Poté jsem absolvovala i akademii Svobodná účetní a pokračuji samostudiem. Učím se pracovat s nástroji pro spolupráci od Googlu, které usnadní komunikaci s klienty na dálku. Také jsem si založila živnostenský list a rezervovala doménu pro své webové stránky.

Z čeho jste měla největší obavy?

Bála jsem se, jestli mám dostatečné znalosti na to, abych odvedla kvalitní práci a udržela si dobré jméno. Člověk je v tom sám za sebe, když někoho zklamete, poškodí to i vás.

Jaký přínos pro vás měla akademie?

Akademie je perfektně zpracovaná. Naprosto mi vyhovovalo, že jsem si mohla lekce pouštět, kdy jsem potřebovala. Ráno nebo večer, podle toho, kdy jsem měla zrovna čas. Navíc se k nim dalo vracet. Při výuce se zdá vše jasné, ale jakmile přijde praxe, začnou se objevovat různé účetní zádrhele. Takže bylo skvělé, že když jsem řešila složitější účetní případ, mohla jsem se lektora přes chat doptat.

Během bloku zaměřeného na podnikatelské minimum jsem si ověřila, že jdu správným směrem a nic mi nechybí.

Podařil se vám závěrečný test?

Byl určitě náročnější než v rekvalifikačním kurzu, ale zvládla jsem ho. Obsahoval teorii, případy nad kterými bylo potřeba déle přemýšlet a výpočty. Myslím, že tak je to správně a člověk si v něm znalosti prověří.

Pomohlo vám, že jste si v akademii mohla vyzkoušet i práci v účetním programu?

Do té doby jsem vlastní účetní program neměla a rozhodovala jsem se mezi dvěma, jedním z nich byl právě Money S3. V akademii jsme ho dostali na rok zdarma a jsem s ním moc spokojená. Dočetla jsem se o něm, že je hodně intuitivní a skutečně je. Jeden z největších přínosů pro mě byl, že součástí akademie jsou videolekce, jak v programu pracovat. Pouštím si je dodatečně a účtuji případy podle toho. K programu je dostupná i podpora, takže když si s něčím nedokážu poradit, zvednu telefon a vím to. To je opravdu velké plus.

Jaká je vaše situace nyní?

Podařilo se mi najít si práci na částečný úvazek a začala jsem vést účetnictví svým známým. To se zatím jeví jako optimální kombinace. Úplné začátky jsem už překonala, ale přesto mám z nových klientů respekt. Občas se stane, že narazím na nějakou účetní specialitu, o které nic nevím. Tím si prostě musím projít. Proto je skvělé, že mám po absolvování akademie k dispozici odborné poradenství zdarma. Vím také o facebookových skupinách, kam se případně mohu obrátit.

Věřím, že když bude spolupráce úspěšná, budou se mi ozývat lidé na doporučení. Zároveň střádám kontakty, když narazím na někoho, kdo by mohl mít o spolupráci v budoucnu zájem.

Podívejte se na bližší informace o akademii Svobodná účetní nebo si přečtěte zkušenosti dalších absolventů.

Mohlo by vás také zajímat

Podnikejte jako účetní na rodičovské: vše, co musíte vědět

Prověřte své znalosti, zvolte vhodné vzdělávání a přibírejte klienty postupně. Sepsali jsme,...

Číst dále

Jak se stát účetní: velký přehled možností

Abyste se mohli stát účetními, potřebujete odborné vzdělání. Získat ho můžete...

Číst dále
731 695 911
Den otevřených dveří již za:
0 dny 0 hod. 0 min. 0 sek.
Den otevřených dveří

Zúčasněte se on-line
dne otevřených dveří

Lektor Ing. Jaroslav Veselka vám detailně představí akademii a odpoví na vaše otázky.

Ukázat termíny