S podporou účetních jsme to vždy mysleli vážně

Byla jednou jedna země, kde ubývalo účetních. Ta země se jmenovala Česká republika…

Že tuhle pohádku neznáte? Tak to se nedivíme. Účetní obvykle nebývají hrdiny příběhů. Ale klidně by mohli, protože už mnohé své klienty vysekali z pořádných průšvihů.

A teď vážně. Jako tvůrci účetního systému Money S3 dlouhodobě spolupracujeme s účetními kancelářemi i účetními na volné noze. Zjišťujeme, co potřebují, abychom jim Money S3 přizpůsobili na míru.

V roce 2020 jsme si nechali zpracovat nezávislý výzkum. To, co jsme z něj zjistili, nás znepokojilo. Róbert Krupa Manažer akademie

Účetních stále ubývá a poptávka po nich roste

Účetních, kteří si každý rok založí živnost, stále ubývá. Naopak počet nových podnikatelů roste, takže účetní by rozhodně neměli nouzi o zakázky.

Čím dál méně účetních
jde na volnou nohu

Na začátku devadesátých let každý rok přešlo na volnou nohu průměrně 4 tisíce účetních. V posledních letech je to sotva přes tisíc.

Přes 80 % samostatných účetních nemá žádné zaměstnance

Své řemeslo a klienty tedy nikomu pravděpodobně nepředají.

Velká část účetních brzy zamíří do důchodu

Účetní, kteří si založili živnost v devadesátých letech, půjdou do 10 let do důchodu.

Starší účetní začnou brzy odcházet do důchodu, ale těch nových není dost na to, aby je plně nahradili. Róbert Krupa Manažer akademie

Roční průměr nově vzniklých samostatných účetních na trhu podle roku založení

zdroj: Albertina, zpracovatel: B-inside s.r.o., rok 2021: leden - červen

Dobré věci vznikají i šťastnou náhodou

Budoucnost účetních

Možná jste slyšeli, že už brzy nebudou žádní účetní potřeba, protože je nahradí software. Pokud pracujete jako fakturanti a „jen“ přepisujete údaje do systému, vaši práci skutečně dokáže zastat počítačový algoritmus.

Jestliže klientovi na míru poradíte, komunikujete za něj s úřady a zvládnete vyřešit složitější úkony, které software neumí, o práci se bát nemusíte. Tito kvalifikovaní účetní budou stále potřeba, a právě na tuto roli vás akademie připraví.

Vznik akademie

Na jednu stranu tedy ubývá samostatných účetních, na druhou jsou fakturanti ohrožení ztrátou zaměstnání v důsledku nasazení chytrého softwaru.

Řekli jsme si, že to nenecháme jen tak. Shodou okolností, nebo dílem osudu, byla jednou z respondentek našeho průzkumu mezi účetními i prezidentka Svazu účetních České republiky, Mgr. Magdaléna Králová. Spojili jsme síly a vymysleli akademii pro zaměstnané účetní, kteří touží po větší svobodě a chtějí se osamostatnit.

Svoboda pro účetní

Akademie je určená pro účetní, ženy a muže, kteří zatím pracují na interních účetních odděleních jako pomocní účetní nebo fakturanti s pár lety praxe. Naše vize je taková, že si absolventi akademie při zaměstnání založí živnost, naberou první klienty a za rok nebo za dva se zvládnou osamostatnit.

Peníze za kurzovné vrátíme zpět

S podporou začínajících účetních to myslíme opravdu vážně. Pokud v akademii uspějete, naplníte tím její poslání. A my vás za to rádi odměníme, abychom vám začátky co nejvíce ulehčili. Róbert Krupa Manažer akademie

Podmínky:

  • Abyste nás mohli požádat o vrácení kurzovného, je potřeba kromě úspěšného složení zkoušky splnit jedinou podmínku, a to doložit, že jste si v posledních 12 měsících (od požádání o vrácení kurzovného) založili účetní živnost.
  • O vrácení kurzovného můžete požádat až do 3 měsíců od úspěšného dokončení závěrečné zkoušky u Svazu účetních.

Za vstup do akademie zaplatíte 9 990 Kč včetně DPH (7 830 Kč je za kurzovné, 2 160 Kč je za zkoušku od Svazu účetních).

Jestliže úspěšně složíte závěrečnou zkoušku,
vrátíme vám 7 830 Kč

Zaplatíte tak pouze certifikační zkoušku u Svazu účetních České republiky.

Jdu do toho

Každá pohádka si zaslouží dobrý konec.

Věříme, že ho bude mít i ta naše a že akademie pomůže stovkám nových účetních. Přidejte se i vy, absolvujte akademii a staňte se svobodným účetním či svobodnou účetní.

731 695 911
Den otevřených dveří již za:
0 dny 0 hod. 0 min. 0 sek.
Den otevřených dveří

Zúčasněte se on-line
dne otevřených dveří

Lektor Ing. Jaroslav Veselka vám detailně představí akademii a odpoví na vaše otázky.

Ukázat termíny